Przejdź do treści

Jak pielęgnować miłość

Co by było, gdybyś miał_ wszystkie narzędzia potrzebne do utrzymania więzi z osobą partnerską i kochania jej jeszcze mocniej?

Zapraszamy do wzięcia udziału w stacjonarnym warsztacie dla par, który pomoże odkryć nowe wymiary bliskości. Mile widziane są wszystkie pary niezależnie od wieku, typu, stażu relacji i orientacji.
Celem warsztatu jest wyposażenie par w narzędzia i techniki oparte na dowodach, które są potrzebne do utrzymania dobrostanu w związku. Program został skonstruowany tak, aby pary mogły uczyć się nowych umiejętności poprzez doświadczenie.
Warsztat opiera się na metodzie stworzonej przez Johna Gottmana i jego żonę Julię. Spędzili oni dziesięciolecia na badaniu związków na różnych etapach życia, próbując odkryć typowe zachowania, które zakłócają więź, miłość i wdzięczność w każdej parze. Na tej podstawie zidentyfikowali 7 zasad, które pozwalają na budowę i utrzymanie satysfakcjonującej relacji z ukochaną osobą. Swój model nazwali Domem Zdrowej Relacji (The Sound Relationship House).

Koszt: 1500 zł za parę (w cenie materiały; przekąski; obiad we własnym zakresie); Ilość miejsc: 10 (5 pary)

Trening kontroli złości

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które pomoże Twojemu dziecku opanować sztukę kontrolowania złości! TRENING KONTROLI ZŁOŚCI – 2,5 godzinny warsztat dla dzieci w wieku 7-10 lat, prowadzony przez doświadczone psycholożki dziecięce i trenerki TUS.

Celem warsztatu jest wsparcie dzieci w lepszym radzeniu sobie z emocjami. Podczas spotkania uczestnicy poznają mechanizmy powstawania złości oraz skuteczne metody radzenia sobie z nią.Dzieci będą miały okazję nie tylko dowiedzieć się więcej o złości, ale także przećwiczyć nowo nabyte umiejętności w dostosowanej do swojego wieku grupie, pod okiem specjalistek.
Dodatkowo, dla rodziców przygotowaliśmy podsumowanie zajęć, abyście mogli wspierać swoje dzieci w wykorzystywaniu technik radzenia sobie ze złością w codziennych sytuacjach.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji na pomoc swojemu dziecku w rozwijaniu umiejętności emocjonalnych!

Do zobaczenia na TRENINGU KONTROLI ZŁOŚCI!

Nauka czytania

Nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną.

Serdecznie zapraszamy na najnowszy cykl kursu nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną w kameralnej grupie. Edycja składa się z 10 spotkań – w kolejne czwartki począwszy od 28 marca o godz. 17:00. 

Zajęcia mają na celu wprowadzić dziecko w magiczny świat słowa czytanego, przy jednoczesnej stymulacji rozwoju poznawczego, poprawieniu koncentracji czy pamięci – jakże istotnych w przygotowaniu do etapu szkolnego. Oczywiście wszystko w duchu dobrej zabawy!
Każde spotkanie to edukacyjna podróż o wybranej tematyce (m.in. „Urodziny królika”, „Kosmos”, „Wielkanocne Jajo”).
Koszt kursu (10 spotkań): 500 zł (możliwa płatność w dwóch równych ratach: I – do 26 marca; II – do 25 kwietnia).
Rozpoczęcie kursu: 28 marca pod warunkiem zebrania się 8-osobowej grupy. 
Zajęcia trwają 60 minut. 

Czujesz to?

Zastanawiam/sz się po co dziecku nazywanie emocji?
nazywanie emocji dziecka zarówno przez dorosłego jak i później przez nie same pozwala poczuć się bezpieczniej w sytuacji jaka go spotyka. Umiejętność określenia stanu emocjonalnego, edukacja emocjonalna prowadzona przez rodziców, nauczycieli oraz psychologów jest krokiem w stronę budowania świadomości siebie, swoich potrzeb a także zwiększa prawdopodobieństwo prezentowania postawy asertywnej przez dziecko.

Bądź świadomym rodzicem

Kiedy roczne dziecko nie chodzi, Rodziców ogarnia niepokój. Gdy nie pojawia się pierwszy ząbek, szukają przyczyny. Czy brak pierwszych słów u roczniaka na pokładzie to również powód do zmartwień? Czy dwulatek ze smoczkiem powinien spędzać sen z powiek? Jak powinno przebiegać rozszerzanie diety? Czy trzylatek z pampersem to rzecz nie do pomyślenia? 

Kiedy rodzic powinien wiedzieć, że czas szukać pomocy? I czy w ogóle jest taka konieczność? 

Drogi (przyszły lub obecny) Rodzicu, Babciu, Dziadku, Ciociu (również przyszywana!) – serdecznie zapraszamy Cię na nasze warsztaty – z wiedzy codziennej, ale przedstawionej wyłącznie w praktycznym wymiarze. Podczas trzygodzinnych warsztatów – co istotne! – właśnie warsztatów, a nie szkoleniu teoretycznemu – dowiesz się, kiedy powinna „zapalić się czerwona lampka” i jakie kroki przedsięwziąć, gdy zostaną zaobserwowane pierwsze trudności w rozwoju najcenniejszego skarbu – naszych dzieci.